Sprawdź co warto zobaczyć w Padwie!

Kolejnego dnia podróży z Wenecji pojechałam pociągiem do Padwy. Ten pomysł okazał się strzałem w 10! W końcu odnalazłam włoskie klimaty…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Mmm bezy

Postanowiłam, że w ramach zapoznania się z miastem dotrę do hotelu na piechotę. I tak, idąc ponad 2km chłonęłam atmosferę miasta. Nie było zatłoczone. Szybko zorientowałam się, że magiczne i niepowtarzalne w Padwie są krużganki. Usłane są nimi niemal wszystkie ulice w mieście. Wygląda to uroczo, a na dodatek chroni przed słońcem lub deszczem 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
ulice usłane krużgankami

Szybko pożałowałam, że na Padwę przeznaczyłam tylko 1 dzień. Miasto nie jest duże, sprawnie i dość szybko można zobaczyć wszystko co chcemy, jednak są takie miejsca gdzie chciałoby się postać i pogapić trochę dłużej.

W Padwie co rusz natykam się na wspaniałe obiekty – kościoły, bramy, rzeźby.

Jednak są takie punkty  na mapie, których nie możecie przegapić:

 • Piazza del Santo z Bazyliką św. Antoniego. Obiekt obowiązkowy, dla jednych ze względów religijnych, dla innych ze względów estetycznych, architektonicznych, kulturowych. Główna część Bazyliki pochodzi z XIII wieku (!) Wejście jest bezpłatne. Wewnątrz na szczególną uwagę zasługuje renesansowa Kaplica św. Antoniego pełna wspaniałych płaskorzeźb. Barokowa Kaplica Relikwii, a także freski i malowidła w innych kaplicach świątyni. *UWAGA: Padwę również odwiedza ogrom Polaków, dlatego w Bazylice ( w K.Relikwii) otrzymacie szczegółowy przewodnik po Bazylice w języku polskim.
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  Bazylika św. Antoniego
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  …także w miniaturze

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  Piazza del Santo
 • Z Bazyliki kierujemy się w kolejne popularne i warte zobaczenia miejsce, czyli Prato Della Valle. Jest to eliptyczny plac, który składa się z kilku elips. Najbardziej zewnętrzna – asfaltowa (tam odbywają się targowiska), kolejna – z trawnika, następnie kanał z 4 mostami otoczony 88 posągami ludzi zasłużonych dla Padwy w tym Stefana Batorego i Jana III Sobieskiego. A w samym środku znajduje się wyspa Memmia z fontanną.
  OLYMPUS DIGITAL CAMERA
  Prato della Valle z furgonetkami i eliptycznym targowiskiem w tle

  Stąd kierujemy się w najfajniejszą, centralną część miasta, po to by już za chwilę zanurzyć się w pełni w energicznym włoskim i turystycznym (też też, a jakże) życiu i oglądamy dalej…

 • Piazza del Duomo, sympatyczny plac z Katedrą (duomo). Przechadzamy się wąskimi uliczkami i trafiamy na…
 • Piazza della Frutta i Piazza delle Erbe. Cudowności! Czyli ogromne targowisko, znajdziecie tu wszystko: wspaniałe, pachnące słońcem owoce i warzywa, firanki, dywany ;p ale najlepsze jest to, że targ jakoś synchronizuje i przeplata się z licznymi kawiarniami i knajpami. Jest tu niezwykle gwarnie – mnóstwo ludzi, jedzą, piją, rozmawiają, wszystko na raz. Super!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 I nieopodal stąd, na ulicy VIII Febbraio, znajdujemy kolejny wspaniały obiekt.

 • Słynny Uniwersytet w Padwie – jeden z najstarszych w Europie. Możemy bez przeszkód wejść na zdobiony tabliczkami z nazwiskami profesorów dziedziniec lub udać się na wycieczkę po gmachu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oprócz tego warto zobaczyć także:

-najstarszy ogród botaniczny świata (Orto Botanico)

-kaplicę Scrovengich z niesamowitymi freskami

– Ratusz (na przeciwko Uniwersytetu

-Palazzo della Ragione (budynek rozdziela place Piazza delle Erbe i della Frutta)

WARTO WIEDZIEĆ:

NOCLEGI: W Padwie jest już znacznie taniej niż w pobliskiej Wenecji. Zdecydowałam się na nocleg w obiekcie Liviana – 35 euro za pokój 1 osobowy (rezerwowany bardzo późno). Świetna lokalizacja i pyszne śniadanie. Więcej info tutaj.

Reklamy

Jedna myśl na temat “Sprawdź co warto zobaczyć w Padwie!

 1. Oooo w Padwie bardzo nam się podobało! Akurat trafiliśmy na sobotni targ i jakieś święto. To co pamiętam z tego miejsca to mnóstwo pięknych Włoszek, wyglądających jak 1 mln dolarów. Zabytki też robią wrażenie. Całe miasto jest warte uwagi, jeśli ktoś chce pozwiedzać Włochy, Padwe powinien koniecznie uwzględnić!

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s